WG160SAD11SY342
Mfr.Part #
WG160SAD11SY342
Manufacturer
AirBorn
Package / Case
SOT-23-8
Datasheet
Download
Current Rating (Amps) :
5A
Reset :
Active Low
Package / Case :
SOT-23-8
Output :
Open Drain or Open Collector
Reset Timeout :
140ms Minimum
Number of Rows :
3
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Solder
Type :
Multi-Voltage Supervisor
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Automotive, AEC-Q100
Product Status :
Active
Voltage - Threshold :
3.075V, 4.625V, Adj
Base Product Number :
MAX6734
Pitch :
0.100 (2.54mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Voltages Monitored :
Datasheets
WG160SAD11SY342
Automotive, AEC-Q100 Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold - - 160 Positions Pitch: 0.100 (2.54mm) -40°C ~ 85°C (TA) Surface Mount