URZ1J330MPD1TA
Mfr.Part #
URZ1J330MPD1TA
Description
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Pitch :
3.5052mm
Ripple Current :
100mA
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
63V
Series :
URZ
Terminal Pitch :
5mm
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Length :
9mm
Dielectric Material :
Aluminum
Capacitance :
33μF
Ripple Current @ High Frequency :
200mA @ 10kHz
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
100mA @ 120Hz
Rated (DC) Voltage (URdc) :
63V
Diameter :
8mm
Published :
Datasheets
URZ1J330MPD1TA
Nichicon URZ1J330MPD1TA
URZ 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 100mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can