UPW1E820MDD
Mfr.Part #
UPW1E820MDD
Description
CAP ALUM 82UF 20% 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Ratings :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Capacitance :
82 µF
Voltage - Rated :
25 V
Height - Seated (Max) :
0.492 (12.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.248 Dia (6.30mm)
Radial, Can
Surface Mount Land Size :
Series :
UPW
Product Status :
Active
Lead Spacing :
0.098 (2.50mm)
Tolerance :
±20%
Datasheets
UPW1E820MDD
UPW Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 82µF 25V