UPM2A3R3MDD1TD
Mfr.Part #
UPM2A3R3MDD1TD
Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
Life (Hours) :
2000 hours
Capacitance :
3.3μF
Lead Pitch :
2.0066mm
Ripple Current :
27mA
Diameter :
5mm
Impedance :
4.1Ohm
Package / Case :
Radial, Can
HTS Code :
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Leakage Current :
0.0099mA
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Length :
11mm
Ripple Current @ Low Frequency :
27mA @ 120Hz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
Ammo Pack
Ripple Current @ High Frequency :
54mA @ 10kHz
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.08
Datasheets
UPM2A3R3MDD1TD
Nichicon UPM2A3R3MDD1TD
UPM 3.3μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 27mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can