UPJ2V220MHD
Mfr.Part #
UPJ2V220MHD
Description
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Leakage Current :
408μA
Capacitance :
22µF
Height :
25mm
Ripple Current :
150mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
150mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency :
240mA @ 10kHz
No
Tan Delta :
0.2
Diameter :
16mm
Height Seated (Max) :
1.043 26.50mm
Voltage - Rated DC :
350V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
UPJ2V220MHD
Nichicon UPJ2V220MHD
UPJ 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 150mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can