UHW1J681MHD6
Mfr.Part #
UHW1J681MHD6
Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Stock
150
In Stock :
150
Ripple Current @ Low Frequency :
1.428A @ 120Hz
Voltage - Rated :
63V
Impedance :
50mOhm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
680μF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Height Seated (Max) :
0.846 21.50mm
Ripple Current @ High Frequency :
2.38A @ 100kHz
Datasheets
UHW1J681MHD6
UHW 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can