UHW1E392MHD1TN
Mfr.Part #
UHW1E392MHD1TN
Description
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
3.81A @ 100kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated :
25V
Ripple Current @ Low Frequency :
2.875A @ 120Hz
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
3900μF
Datasheets
UHW1E392MHD1TN
UHW 3900μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can