TRR18EZPJ4R7
Mfr.Part #
TRR18EZPJ4R7
Description
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
4.7ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
TRR18EZPJ4R7
ROHM Semiconductor TRR18EZPJ4R7
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 4.7Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C