TRR18EZPF1303
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRR18EZPF1303
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thick Film
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Reference Standard :
TS 16949
Published :
Construction :
Chip
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
660.4μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
130kOhm
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TRR
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
TRR18EZPF1303
ROHM Semiconductor TRR18EZPF1303
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 130kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C