TRR10EZPF3162
Mfr.Part #
TRR10EZPF3162
Description
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
31.6kOhm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TRR10EZPF3162
ROHM Semiconductor TRR10EZPF3162
TRR Series, Thick Film, 31.6kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C