TRHP01A50R0F2E
Mfr.Part #
TRHP01A50R0F2E
Description
RES 50 OHM 1% 30W RADIAL
Stock
50
In Stock :
50
Power (Watts) :
30W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
1.440 36.58mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Resistance :
50Ohm
Size / Dimension :
1.500Lx0.670W 38.10mmx17.02mm
Datasheets
TRHP01A50R0F2E
Ohmite TRHP01A50R0F2E
50Ohm, 30W, Thick Film,