TRHP01A200RF2E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRHP01A200RF2E
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 200 OHM 1% 30W RADIAL
Stock
40
In Stock :
40
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Radial
Composition :
Thick Film
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Power (Watts) :
30W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Series :
TRH
Size / Dimension :
1.500Lx0.670W 38.10mmx17.02mm
Resistance :
200Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
1.440 36.58mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Datasheets
TRHP01A200RF2E
Ohmite TRHP01A200RF2E
200Ohm, 30W, Thick Film,