TRHP01A100RJ2E
Mfr.Part #
TRHP01A100RJ2E
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 5% 30W RADIAL
Stock
40
In Stock :
40
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
1.500Lx0.670W 38.10mmx17.02mm
Packaging :
Bulk
Composition :
Thick Film
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
100Ohm
Power (Watts) :
30W
Height Seated (Max) :
1.440 36.58mm
Series :
TRH
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
TRHP01A100RJ2E
Ohmite TRHP01A100RJ2E
100Ohm, 30W, Thick Film,