TRH150A280-11E12 VI
Mfr.Part #
TRH150A280-11E12 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 150W
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Cord Length :
48 1.22m
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, NEMKO, PSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Output (Max) :
5.36A
Power (Watts) :
150W
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Weight :
1.653lbs 750.00g
Input Connector :
IEC 320-C14
Applications :
ITE (Commercial)
Form :
Desktop (Class I)
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
28V
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
7.09Lx2.91W x 1.61 H 180.0mmx74.0mmx41.0mm
Series :
TRH150A (150W)
No Load Power Consumption :
150mW Max