TRH150A190-11E12 VI
Mfr.Part #
TRH150A190-11E12 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Series :
TRH150A (150W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
-30°C~65°C
No Load Power Consumption :
150mW Max
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Size / Dimension :
7.09Lx2.91W x 1.61 H 180.0mmx74.0mmx41.0mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
7.9A
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, NEMKO, PSE
Form :
Desktop (Class I)
Applications :
ITE (Commercial)
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
150W
Weight :
1.653lbs 750.00g
Cord Length :
48 1.22m
Input Connector :
IEC 320-C14
Region Utilized :
International
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Output :
19V