TRH150A120-1442E471 VI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRH150A120-1442E471 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Power (Watts) :
150W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
TRH150A (150W)
Operating Temperature :
-30°C~65°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current - Output (Max) :
12.5A
Form :
Desktop (Class I)
Size / Dimension :
7.09Lx2.91W x 1.61 H 180.0mmx74.0mmx41.0mm
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Voltage - Output :
12V
Input Connector :
IEC 320-C14
Cord Length :
37.4 0.95m
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW Max
Voltage - Input :
90V~264VAC