TRH100A240-11E12 VI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRH100A240-11E12 VI
Manufacturer
Cincon
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W
Manufacturer :
Cincon
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length :
48 1.22m
Operating Temperature :
-30°C~70°C
Form :
Desktop (Class I)
Applications :
ITE (Commercial)
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
100W
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
5.59Lx2.28W x 1.46 H 142.0mmx58.0mmx37.0mm
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, NEMKO, PSE, TUV
Voltage - Output :
24V
Region Utilized :
International
Current - Output (Max) :
4.17A
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TRH100A (100W)
Weight :
1.069lbs 485.00g
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
150mW Max