TF323P32K7680R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TF323P32K7680R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Physical Dimension :
L3.2XB1.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.059XH0.031 (inch)
Size / Dimension :
0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
TF32
Operating Mode :
Fundamental
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Load Capacitance :
12.5pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Published :
Drive Level :
0.1 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency :
32.768kHz
Operating Frequency :
0.032768MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C