TF322N32K7680R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TF322N32K7680R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
32.768kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
L3.2XB1.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.059XH0.031 (inch)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70kOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
7pF
Frequency Tolerance :
±20ppm
HTS Code :
Series :
TF32
Operating Frequency :
0.032768MHz
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Drive Level :
0.1 µW
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm