TCJY477M004R0015E
Mfr.Part #
TCJY477M004R0015E
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Capacitance :
470µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz