TCJY476M025R0100E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCJY476M025R0100E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 47UF 25V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
Y
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
TCJ
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C