TCD-16-122-75X+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCD-16-122-75X+
Manufacturer
Mini-Circuits
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 5MHZ-1.25GHZ 6SMD
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
RF Directional Coupler
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
Product Category :
Signal Conditioning
Supplier Device Package :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency Range :
5 MHz to 1250 MHz
Product Status :
Active
Return Loss :
32.2dB
Coupling Factor :
16.5 ± 0.5dB
RoHS :
Details
Brand :
Impedance :
75 Ohms
Subcategory :
Filters
Product Type :
Signal Conditioning
Package :
Tape and Reel (TR)
Power - Max :
1W
Frequency :
5MHz ~ 1.25GHz