TAH20P7K50JE
Mfr.Part #
TAH20P7K50JE
Description
RES 7.5K OHM 5% 20W TO220
Voltage - Rated :
350V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Height Seated (Max) :
0.650 16.52mm
Lead Spacing :
5.08mm
Size / Dimension :
0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
Lead Pitch :
5.34mm
Max Power Dissipation :
20W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
1.4 mm
Power Rating :
20W
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
7.5kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
16.51mm
Datasheets
TAH20P7K50JE
Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5kOhm, Thick Film,