TAH20P22R0J
Mfr.Part #
TAH20P22R0J
Description
RES 22 OHM 5% 20W TO220
Thickness :
3.44mm
Lead Pitch :
5.34mm
Lead Diameter :
1.4 mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
22Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm
Max Operating Temperature :
175°C
Voltage - Rated DC :
350V
Lead Spacing :
5.08mm
Height Seated (Max) :
0.650 16.52mm
Max Power Dissipation :
20W
Power Rating :
20W
Height :
16.51mm
Voltage - Rated :
350V
Datasheets
TAH20P22R0J
Ohmite TAH20P22R0J
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, Thick Film,