TA025PW680RJE
Mfr.Part #
TA025PW680RJE
Description
RES 680 OHM 5% 25W POWERCHIP
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Resistance :
680Ohm
Working Voltage :
500V
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e1
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
25W
Power Rating :
25W
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Height :
30.2006mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Composition :
Thick Film
Construction :
RECTANGULAR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TA025PW680RJE
Through Hole FIXED RESISTOR, 680Ohm, Thick Film,