TA025PW2R00J
Mfr.Part #
TA025PW2R00J
Description
RES 2 OHM 5% 25W POWERCHIP
Published :
Pbfree Code :
No
Resistance :
2Ohm
Lead Free :
Contains Lead
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
30.2006mm
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
350V
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
4
Terminal Pitch :
48.3mm
Power Rating :
25W
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
25W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Lead Length :
3.81mm
Working Voltage :
500V
Datasheets
TA025PW2R00J
Ohmite TA025PW2R00J
Through Hole FIXED RESISTOR, 2Ohm, Thick Film,