TA025PW20R0JE
Mfr.Part #
TA025PW20R0JE
Description
RES 20 OHM 5% 25W POWERCHIP
Stock
71
In Stock :
71
Resistance :
20Ohm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
48.3mm
Height Seated (Max) :
1.189 30.21mm
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Lead Pitch :
48.3mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e1
Max Power Dissipation :
25W
Power Rating :
25W
Height :
30.2006mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Published :
2010
Voltage - Rated :
350V
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
350V
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
TA025PW20R0JE
Ohmite TA025PW20R0JE
Through Hole FIXED RESISTOR, 20Ohm, Thick Film,