T95Y686M004HZSL
Mfr.Part #
T95Y686M004HZSL
Description
CAP TANT 68UF 20% 4V 2910
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Manufacturer Size Code :
Y
Capacitance :
68µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.6416mm
Length :
7.239mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
4V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm