T95Y106K020ESSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T95Y106K020ESSL
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2910
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Manufacturer Size Code :
Y
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
High Reliability
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.6416mm
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
COTS
Type :
Conformal Coated
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Length :
7.239mm