T95Y106K020HZSL
Mfr.Part #
T95Y106K020HZSL
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2910
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Manufacturer Size Code :
Y
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Voltage - Rated :
20V
Published :
Length :
7.239mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
10μF
Width :
2.6416mm