T95Y106K020LZAL
Mfr.Part #
T95Y106K020LZAL
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2910
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Length :
7.239mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.6416mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
10μF