T95Y685M025CZAL
Mfr.Part #
T95Y685M025CZAL
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2910
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
Y
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Width :
2.6416mm
Capacitance :
6.8μF
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.239mm