T95Y106M025HZSL
Mfr.Part #
T95Y106M025HZSL
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2910
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Width :
2.6416mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
Y
Length :
7.239mm