T95Y106M020ESSL
Mfr.Part #
T95Y106M020ESSL
Description
CAP TANT 10UF 20% 20V 2910
Length :
7.239mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
20V
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Capacitance :
10μF
Width :
2.6416mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm