T604-019.44M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T604-019.44M
Manufacturer
Connor Winfield
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.4400MHZ LVCMO
Manufacturer :
Connor Winfield
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
2.0066mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
VCTCXO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Max Supply Current :
2.1mA
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
6mA
Number of Pins :
10
Output :
LVCMOS
Frequency :
19.44MHz