SPM3020T-3R3M-CA
Mfr.Part #
SPM3020T-3R3M-CA
Description
FIXED IND 3.3UH 2.2A 127.2 MOHM
Series :
SPM-CA
Inductance :
3.3μH
Material - Core :
Iron Powder
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Length :
3.2004mm
Current Rating (Amps) :
2.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Current - Saturation :
2.6A
Width :
2.9972mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Composition :
Wirewound
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
2.2A
Size / Dimension :
0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
DC Resistance (DCR) :
127.2mOhm Max
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Nonstandard
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
SPM3020T-3R3M-CA
TDK Corporation SPM3020T-3R3M-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD