SPM3012T-2R2M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPM3012T-2R2M
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 2.2A 115MOHM SMD
Stock
27
In Stock :
27
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Metal
Inductance Tolerance :
20%
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Saturation :
3.7A
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
100kHz
HTS Code :
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
102.3mOhm Max
Published :
2013
REACH SVHC :
No SVHC
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SPM-LR
Current Rating :
2.6A
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
2.2μH
Type :
Wirewound
RMS Current (Irms) :
2.6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
SPM3012T-2R2M
TDK Corporation SPM3012T-2R2M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD