SPM3010T-4R7M-LR
Mfr.Part #
SPM3010T-4R7M-LR
Description
FIXED IND 4.7UH 1.4A 374.6 MOHM
Series :
SPM-LR
Current - Saturation :
1.8A
Size / Dimension :
0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
DC Resistance (DCR) :
374.6mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Metal
Current Rating (Amps) :
1.4A
Published :
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
14 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
4.7μH
Datasheets
SPM3010T-4R7M-LR
TDK Corporation SPM3010T-4R7M-LR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD