SPM3012T-1R0M
Mfr.Part #
SPM3012T-1R0M
Description
FIXED IND 1UH 2.8A 65 MOHM SMD
1 (Unlimited)
Inductance Tolerance :
20%
Shielding :
Shielded
Mount :
Inductance :
1μH
Size / Dimension :
0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
Series :
SPM-LR
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Current Rating :
3.4A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RMS Current (Irms) :
3.4A
DC Resistance (DCR) :
59.4mOhm Max
14 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Current - Saturation :
5A
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
SPM3012T-1R0M
TDK Corporation SPM3012T-1R0M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD