SPM3020T-1R5M-CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPM3020T-1R5M-CA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 3.4A 64.8MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
3.4A
Packaging :
Bulk
Width :
2.9972mm
Length :
3.2004mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Type :
Wirewound
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation :
3.3A
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Composition :
Wirewound
Series :
SPM-CA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Min Operating Temperature :
-40°C
Material - Core :
Iron Powder
Inductance :
1.5μH
Current Rating (Amps) :
3.4A
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
64.8mOhm Max
Published :
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
SPM3020T-1R5M-CA
TDK Corporation SPM3020T-1R5M-CA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD