SMI6B-15-N-CUB
Mfr.Part #
SMI6B-15-N-CUB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Output Connector :
USB C
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
15V
Series :
SMI6B (6W)
Size / Dimension :
1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
6W
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
400mA
No Load Power Consumption :
75mW Max