SMI6-12-K-P5
Mfr.Part #
SMI6-12-K-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Stock
75
In Stock :
75
Product Category :
Connector Type :
PLUG
Input Connector :
Multi-Blade
Power (Watts) :
6W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
2.52Lx1.59W x 1.18 H 64.0mmx40.5mmx30.0mm
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Width :
40.386mm
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, GS, PSE, RCM
Length :
64.008mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Published :
2016
Current - Output (Max) :
500mA
Weight :
0.212lb 96.16g
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Output :
12V
Cord Length :
60.2 1.53m
Series :
SMI6 (6W)
Max Operating Temperature :
40°C
Max Output Current :
500mA
Max Power Dissipation :
6W
Height :
29.972mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Polarization :
Positive Center
Min Operating Temperature :
0°C