SMI6-15-K-P5R
Mfr.Part #
SMI6-15-K-P5R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Product Category :
Max Operating Temperature :
40°C
Length :
64.008mm
Approval Agency :
CCC, CE, GS, PSE, RCM, cULus
Cord Length :
1.52908m
Min Operating Temperature :
0°C
Connector Type :
PLUG
Width :
40.386mm
Max Output Current :
400mA
Polarity :
Positive
Voltage - Output :
15V
Power Dissipation-Max :
6W
Height :
29.972mm