SMI6-15-K-P6R
Mfr.Part #
SMI6-15-K-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
RoHS Compliant
Width :
40.386mm
Height :
29.972mm
Power Dissipation-Max :
6W
Length :
64.008mm
Connector Type :
PLUG
Voltage - Output :
15V
Cord Length :
1.52908m
Polarity :
Positive
Weight :
69.399633g
Approval Agency :
CCC, CE, GS, PSE, RCM, cULus
Min Operating Temperature :
0°C
Max Output Current :
400mA
Max Operating Temperature :
40°C