SMI6B-15-E-P5R
Mfr.Part #
SMI6B-15-E-P5R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Series :
SMI6B (6W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
KSC 8305
Voltage - Output :
15V
Current - Output (Max) :
400mA
No Load Power Consumption :
75mW Max
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6W