SMI6B-15-4-P5
Mfr.Part #
SMI6B-15-4-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Stock
13
In Stock :
13
Product Category :
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE, RCM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarization :
Positive Center
Size / Dimension :
1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
15V
Applications :
ITE (Commercial)
No Load Power Consumption :
75mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Series :
SMI6B (6W)
Current - Output (Max) :
400mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
Cord Length :
60.2 1.53m
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Power (Watts) :
6W