SMI6B-12-N-MUB
Mfr.Part #
SMI6B-12-N-MUB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Output Connector :
USB Micro
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
Series :
SMI6B (6W)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
6W
Region Utilized :
North America
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
500mA
No Load Power Consumption :
75mW Max