SMI6B-12-E-P7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMI6B-12-E-P7
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Input Connector :
KSC 8305
Factory Lead Time :
15 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
Europe
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, GS, PSE, RCM
Series :
SMI6B (6W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Type :
Fixed Blade
Size / Dimension :
1.85Lx1.36W x 1.04 H 47.0mmx34.5mmx26.4mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
12V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cord Length :
60.2 1.53m
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
6W
No Load Power Consumption :
75mW Max
Form :
Wall Mount (Class II)
Current - Output (Max) :
500mA
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
0°C~40°C