SMI24-9-V-P6
Mfr.Part #
SMI24-9-V-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 23W
Stock
147
In Stock :
147
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, PSE, RCM
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Connector Type :
PLUG
Length :
74.93mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Power Dissipation :
24W
Published :
2016
Cord Length :
59 1.50m
Weight :
0.349lb 158.3g
Current - Output (Max) :
2.5A
Max Operating Temperature :
40°C
Power (Watts) :
23W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
SMI24 (24W)
Height :
65.532mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
Min Operating Temperature :
0°C
Width :
35.052mm
Input Connector :
Multi-Blade
Voltage - Output :
9V
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Max Output Current :
2.5A
Operating Temperature :
0°C~40°C