SMI24-12-V-P6R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMI24-12-V-P6R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Stock
294
In Stock :
294
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Max Output Current :
2A
Cord Length :
59 1.50m
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Connector Type :
PLUG
Width :
35.052mm
Region Utilized :
International
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Max Operating Temperature :
40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Applications :
ITE (Commercial)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
20 Weeks
Polarity :
Positive
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
24W
Input Connector :
Multi-Blade
Min Operating Temperature :
0°C
Height :
65.532mm
Series :
SMI24 (24W)
Current - Output (Max) :
2A
Published :
2016
Polarization :
Positive Center
Weight :
0.349lb 158.3g
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Max Power Dissipation :
24W
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Length :
74.93mm